کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت ریش و سبیل طبیعی : روش و هزینه

دلیل نبود موی صورت یا تکه تکه بودن ریش می‌تواند ناشی از ژنتیک، الکترولیز، جای زخم در اثر ضربه فیزیکی یا جراحی، یا نقائص مادرزادی (شکاف لب) باشد. موی صورت به صورت تکه تکه و کم پشت می‌تواند غیر جذاب باشد و این امر طبیعی است که بخواهیم ریش، خط ریش یا سبیل پرپشتی داشته باشیم. خوشبختانه پیشرفت‌های اخیر این امکان را فراهم کرده‌اند. جراحی ترمیم موی صورت می‌تواند با ایجاد ریش و سبیل متراکم و طبیعی موجب بهبود ظاهر فرد شود.

جراحی کاشت موی صورت با استفاده از روش FUE یا FUT انجام می‌شود که در آن مو از پشت سر گرفته شده و به نواحی مورد نظر صورت پیوند زده می‌شوند. تفاوت اصلی بین دو روش در نحوه گرفتن موی اهدایی از پشت سر است.

هنگامی که مردی قصد تغییر ظاهر خود را داشته باشد، اغلب تصمیم به تغییر مدل ریش و سبیل خود می‌گیرد. گاهی اوقات اضافه شدن موی صورت طی تنها چند روز می‌تواند به فرد ظاهری مردانه بدهد. هرچند در برخی از افراد، موی صورت به شکل پراکنده و کم پشت است که می‌تواند باعث ناامیدی باشد. جراحی کاشت موی صورت امروزه به عنوان یک عمل زیبایی برای مردان جهت کمک به دستیابی به ریشی پرپشت و تداوم رشد آن در نظر گرفته می‌شود. متخصصان کلینیک زیبایی ره یا آماده ارائه مشاوره درباره روش‌های کاشت طبیعی ریش و سبیل می‌باشند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌02172803  تماس بگیرید.

کاشت ریش و سبیل


کاشت موی صورت یک تکنیک جراحی است که فولیکول‌های مو را از بخشی از بدن به نام ناحیه اهدا کننده به بخش‌های دچار طاسی تحت عنوان نواحی گیرنده انتقال می‌دهد. این روش عمدتاً به منظور درمان فقدان موی صورت انجام می‌شود. در این عمل با حداقل تهاجم، گرافت‌های حاوی فولیکول‌های مو که بطور ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند (مانند پشت سر) به صورت پیوند زده می‌شوند. کاشت موی صورت را می‌توان به منظور ترمیم مژه‌ها، ابروها، سبیل و ریش، موی سینه، موی شرمگاهی و نیز پر کردن جای زخم‌های ناشی از تصادف یا عمل جراحی مانند لیفت صورت و کاشت مو در گذشته استفاده کرد.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز می‌توانند متغیر باشند اما مقدار متوسط آن به این صورت است: ۳۵۰ تا ۵۰۰ گرافت برای سبیل، ۶۰۰ تا ۷۰۰ برای ریش و سبیل دور دهان، ۲۰۰ تا ۲۵۰ برای هر یک از خط ریش‌ها و ۳۰۰ تا ۷۰۰ گرافت برای روی گونه. با اینکه زیاد متداول نمی‌باشد، اما برخی بیماران ممکن است در صورتی که تراکم زیادی را در این ناحیه بخواهند، نیاز به یک عمل دوم جهت کاشت گرافت‌های اضافه داشته باشند.

متقاضیان درمان


مردانی که دچار عدم رویش مو در صورت خود هستند یا ریش و سبیل کم پشتی دارند متقاضیان عمل جراحی کاشت موی صورت هستند.

روش‌های مختلف کاشت ریش و سبیل


مانند روش کاشت موی سر، روش‌های مورد استفاده برای سایر انواع کاشت مو (ریش و سبیل) روش FUT و روش در حال محبوبیت FUE می‌باشند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

پیوند واحد فولیکولی (FUT) یا روش نواری روش متداول کاشت موی صورت است که شامل گرفتن مو از نواحی پرمو است. این نواحی شامل پشت و طرفین سر که در آنجا مو در برابر طاسی مقاوم‌تر می‌باشند. این روش با کاشت ۱ تا ۴ تار مو به نام واحد‌های فولیکولی به بخش‌های بدون مو مانند ریش، سبیل و خط ریش انجام می‌گیرد.

در روش کاشت ریش و سبیل از طریق FUT از تکنولوژی برش لبه استفاده می‌شود که شامل برداشت فولیکول‌های مو و سپس ایجاد صدها گرافت کوچک با ظاهر طبیعی در زیر میکروسکوپ می‌باشد. نتایج این روش ایجاد موهایی شبیه به موهای طبیعی صورت است FUT روشی زمان‌بر است و جای زخم بعد از درمان قابل مشاهده خواهد بود.

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

یکی از بزرگ‌ترین مزایای روش کاشت ریش با FUE ظرافت تکنیک کاشت است استخراج واحد فولیکولی برای مدت زمان طولانی کاربرد داشته است و با اینکه اخیراً برای صورت مورد استفاده قرار گرفته، اما اصول آن یکسان است. بنابراین FUE روشی کاملاً ثابت شده و موثر برای ترمیم مو می‌باشد.

روش FUE عملی با حداقل تهاجم و بصورت سرپایی است و تقریباً بدون درد بوده و جای زخم خطی باقی نمی‌گذارد. با روش استخراج واحد فولیکولی، واحدهای فولیکولی تکی شامل ۱ تا ۴ تار مو تحت بی‌حسی موضعی برداشته می‌شوند. سپس جراح از تیغ‌ها یا سوزن‌های بسیار ریز برای سوراخ کردن نواحی مورد نظر جهت کاشت گرافت‌ها استفاده می‌کند که این سوراخ‌ها طبق تراکم و الگوی از پیش تعیین شده ایجاد می‌شوند و با ایجاد زوایای مناسب الگویی طبیعی و واقع‌گرایانه برای رشد موها فراهم می‌کند. سپس گرافت‌ها در محل خود قرار داده می‌شوند. روش FUE نسبت به روش جراحی نواری زمان‌برتر است.

FUE می‌تواند نتایج بسیاری طبیعی داشته باشد. مزیت آن نسبت به برداشت نواری این است که در روش FUE نیازی به برداشت نواحی بزرگ از پوست سر نمی‌باشد، بنابراین هیچ برش خطی و در نتیجه جای زخم خطی در پشت سر باقی نمی‌گذارد.از آنجایی که فولیکول‌های تکی برداشته می‌شوند، تنها جای زخم‌های کوچک و نقطه‌ای باقی می‌مانند که تقریباً غیر محسوس بوده و درد بعد از جراحی نیز جزئی است.

نتایج


هر دو روش FUE یا FUT برای صورت با استفاده از بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش خوراکی انجام می‌شوند عمل بسته به خواسته‌های بیمار بین ۲ تا ۸ ساعت طول می‌کشد. پس از عمل، دلمه‌های قرمز کوچکی بر روی فولیکول‌های کاشته شده ظاهر می‌شوند، اما ظرف یک هفته برطرف می‌شوند. طی تقریباً ۳ تا ۴ هفته، موهای کاشته شده شروع به ریختن می‌کنند. این یک فرایند کاملاً طبیعی است،‌ زیرا فولیکول‌های زیر پوست همچنان در جای خود می‌مانند و طی حدوداً ۳ تا ۴ ماه شروع به رشد می‌کنند. موهای کاشته شده بر روی صورت دائمی بوده و مانند موهای طبیعی صورت رشد خواهند کرد. پس از بیرون آمدن موها، فرد می‌تواند درست مانند موهای طبیعی خود آنها را اصلاح کند.

خطرات


گاهی اوقات مردان ریش‌هایی خواهند داشت که رنگ آنها متفاوت از موی پوست سر آنها است. کاشت ریش در این شرایط باعث آشکار شدن این تفاوت‌ها در رنگ شده و از این رو توصیه نمی‌شود. موهای ریش و سبیل برای تطابق با خصوصیات فیزیکی موهای ناحیه اهدا کننده تغییر نمی‌کنند، یعنی موی ریش نرم‌تر، ریزتر و بلندتر نخواهد شد. گذر زمان نیز باعث ایجاد تغییر در خصوصیات فیزیکی موها نمی‌گردد. اگر یک بیمار تکنیک FUE را انتخاب کند، ممکن است نواحی دچار تغییر رنگ به اندازه‌ی ۱ میلی‌متر بر روی ناحیه‌ی اهداکننده ایجاد شوند که در صورت تراشیدن مو قابل مشاهده هستند.

هزینه


عوامل متعددی وجود دارند که تعیین کننده‌ی هزینه‌ی جراحی کاشت ریش هستند. شدت فقدان مو و مقدار موهای مورد نیاز برای پوشش دادن این نواحی عوامل اصلی تاثیرگذار هستند.

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

ریزش مو از معمول‌ترین مشکلاتی است که در همه افراد وجود دارد. اکثر موارد ریزش مو به دلایلی مانند عدم تعادل هورمونی در فولیکول مو یا اطراف آن، تغذیه نادرست و کم شدن میزان گردش خون، مربوط می‌شود. خوشبختانه، علم و تکنولوژی پیشرفته، نویدبخش درمان افراد در حال طاسی یا دارای موهای کم‌پشت، برای خانم‌ها و نیز آقایان، می‌باشد.

این روزها، روش بسیار شناخته‌شده، مزوتراپی موی سر است. مزوتراپی  مو درمان متفاوتی برای طاسی است که امکان رشد مجدد مو را برای خانم‌ها و آقایان فراهم می‌کند. این درمان، می‌تواند الگوی طاسی مردانه را نیز به تعویق بیندازد. مزوتراپی می‌تواند نیاز به جراحی کاشت مو را نیز، از بین ببرد.

اگر خواهان موهایی ضخیم‌تر، محکم‌تر و زیباتر هستید و به حفظ موها و رشد مجدد موهای ریخته و بازگشت به حالت قبلی علاقمند هستید، می‌توانید مزوتراپی  مو را امتحان کنید. درمان‌ مو با استفاده از مزوتراپی بسیار محبوب است. با در نظر داشتن مزایایی مانند بی‌خطر و بدون درد بودن این روش، از لحاظ حرفه‌ای مورد توجه بوده‌است و در دنیا محبوبیت روزافزونی به‌دست آورده است. ۱۲ ساعت پس از انجام مزوتراپی، بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی، می‌توانید زندگی عادی را از سر بگیرید. متخصصان ما در کلینیک زیبایی ره یا آماده ارائه مشاوره و انجام مزوتراپی برای درمان ریزش مو و رشد مجدد آن می‌باشند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید باشماره‌  02172803  تماس بگیرید.

مزایا


امروزه، همه می‌دانیم که مزوتراپی به درمانی موثر، نه تنها برای جوانسازی مو، بلکه برای پرپشت شدن آن نیز، تبدیل شده است. این روش، مواد مناسب را در محل دقیق، بنابه درمان موردنیاز، قرار می‌دهد.

به‌ این ترتیب، به حل مسائل زیر کمک می‌کند:

  • .
  • DHT خنثی می‌شود.
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

علل و عوامل


عدم تعادل هورمونی، کمبود منگنز و روی، استرس و تغذیه نامناسب، بر سلامت مو، موثر هستند. هرچند، ریزش مو یا کم‌پشت شدن مو، ممکن است گاهی ارثی باشد. عوامل بسیار دیگری وجود دارند که بر ریزش مو یا کم‌پشت شدن آن تاثیر می‌گذارند. خواب ناکافی، نقص گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی ضروری، و نیز عدم تعادل هورمونی مانند تولید بیش از حد آندروژن DHT، عوامل موثر بر این مشکل هستند.

متقاضیان مناسب


این نوع درمان می‌تواند برای کم‌پشت شدن مو، الگوی طاسی مردانه، ریزش موی خانم‌ها به‌دلیل وراثت و نیز مشکلات هورمونی، استفاده شود و برای کسانی که فقط خواهان موهای پرپشت‌تر، محکم‌تر و سالم‌تر هستند، نیز کاربرد دارد. هیچ محدودیت سنی برای مزوتراپی مو وجود ندارد. کسانی که به داروهای خاصی آلرژی دارند، بهتر است از انجام این کار، پرهیز کنند. بیمار، پیش از آغاز این درمان، برای این‌که بداند آیا این روش برای شرایط او مناسب است، می‌تواند با متخصص مو مشورت کند. اگر موهای بیمار، ریزش شدید داشته باشد، این روش ممکن است چندان موثر نباشد، بنابراین، بهترین کار این است که یک جلسه مشاوره داشته باشید. همچنین، خانم‌های باردار و خانم‌هایی که به کودک خود شیر می‌دهند، نمی‌توانند تحت درمان مزوتراپی موی سر قرار گیرند.

فرایند درمان مزوتراپی مو


مزوتراپی مو، یک روش درمانی زیبایی غیرجراحی است که از طریق تزریق‌های متعدد حاوی ترکیبی از داروها، مواد معدنی و ویتامین‌ها، انجام می‌شود. تزریق مزوتراپی، زیر پوست سر، بیشتر حاوی مواد گیاهی است تا مواد شیمیایی. مزوتراپی شامل چند مرتبه تزریق‌ داروهای هومیوپاتی و پزشکی، عصاره گیاهان، ویتامین‌ها و دیگر مواد، در چربی زیرجلدی است. ابتدا، یک کرم بی‌حس‌ کننده بر روی پوست سر قرار داده می‌شود. پس از ۴۵ دقیقه چند قطره کوچک دارو برروی کل ناحیه مورد درمان پوست سر، تزریق می‌شود. این کار با سرنگ انسولین یا مزوگان انجام می‌شود. این داروها، اصولا ترکیبی از مواد معدنی و ویتامین‌های خاص هستند که بدن با کمبود آن‌ها مواجه است و موجب ریزش مو می‌شود. با استفاده از یک ترکیب تخصصی، پوست سر را ویتامینه می‌کنند که گردش خون را در این ناحیه بهبود می‌بخشد. گردش خون بهتر، تغذیه بهتر فولیکول مو را امکانپذیر می‌کند که همه این عوامل، موجب رشد مجدد مو می‌شوند. غیر از تزریق این محلول، پلاکت غنی از پلاسما (PRP) حاصل از خون خود بیمار، ماهی یک‌بار با روش مزوتراپی، تزریق می‌شود. مزوتراپی مو، روشی تقریبا بدون درد است زیرا حدود ۳۰ دقیقه به‌طول می‌انجامد، ‌که این تزریق‌های بسیار کم، با فواصل ۱ سانتیمتر انجام شده و مستقیما به پوست سر تزریق می‌شوند. این روش با ابزار تخصصی با نام مزوگان انجام می‌شود که دارای یک سوزن استریل است. فاز فشرده، هفته‌ای یک‌بار، برای حدود ۶-۷ هفته، و فاز نگهداری هر دو هفته یک‌بار برای ۶ جلسه اول و پس از آن، هر ماه، به‌مدت حدود ۶ ماه برای اطمینان از نتایج، توصیه می‌شود.

بهبود


به هیچ بی‌حسی موضعی و هیچ پانسمانی نیاز نیست. بیمار، می‌تواند بلافاصله به منزل برود. درمان، به‌خودی‌خود، حداکثر نیم ساعت، و معمولا کمی کمتر، طول می‌کشد و دوره کامل درمان، بین ۷ تا ۱۰ جلسه خواهد بود. معمولا، بیمار هر دوهفته یک‌بار، برای درمان مراجعه می‌کند. پس از دوره اول، برای جلسات نگهداری، انتظار می‌رود بیمار، هر ۲ تا سه ماه یک‌بار، مراجعه کند. لازم به‌ ذکر است که مزوتراپی مو به‌ عنوان روشی غیرتهاجمی درنظر گرفته می‌شود که به‌دلیل ماهیت سوزن‌های بسیار ظریف و عمق کم نفوذ آن‌ها است. برای اکثر بیماران، این روشی واقعا بدون درد است. درمان‌های مزوتراپی موی سر، درصورتی بهترین تاثیر را خواهند داشت که با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی، برای دفع مواد سمی، دنبال شوند. بیمار به خواب کافی، نوشیدن مقادیر زیادی آب و ورزش منظم نیاز دارد.

نتیجه درمان مزوتراپی مو


نتایج مزوتراپی مو، تحت شرایط مطلوب، با پیگیری‌های بعدی و رژیم غذایی و ورزش توصیه شده برای کمک به حفظ اثربخشی درمان، باید دائمی باشد. به‌علاوه، درحالی‌که اکثر بیماران، پس از دو تا سه جلسه، متوجه نتایج مشهود آن می‌شوند، برخی بیماران پس از تنها یک جلسه، بهبود قابل‌توجهی را شاهد بوده‌اند. هرچند، در موارد شدید، بیماران ممکن است به حداکثر ۵ جلسه، در یک دوره ۴-۶ ماهه، برای دیدن نتایج، نیاز داشته باشند. به‌دلیل آن‌که اکثر بیماران، ۸ جلسه تحت درمان مزوتراپی قرار می‌گیرند، پزشکان، آن‌ها را به شکیبایی دعوت می‌کنند  و عنوان می‌نمایند که نتایج ممکن است تا ۴-۵ هفته، قابل‌مشاهده نباشند.

خطرات


عوارض جانبی این درمان، بسیار نادر است، درحالی‌که رایج‌ترین عارضه جانبی مشاهده شده، کبودی است که معمولا طی یک هفته برطرف می‌شود و درد در برخی ناحیه‌های پوست سر احساس می‌شود که معمولا پس از ۲۴-۴۸ ساعت، تسکین می‌یابد.

هزینه


هزینه مزوتراپی موی سر بسته به منطقه جغرافیایی، تعداد تزریق‌ها و جلسات موردنیاز، و مراقبت‌های پزشکی ارائه شده، متفاوت است.

ارسال یک پیام

Create your account